historie

V září roku 2009 otevřela zpěvačka vokální skupiny Yellow Sisters LuHawa Goldin spolu s organizátorkou Zuzou Pipkovou tvořivou hlasovou dílnu HLASOHRÁTKY. Ty probíhaly v podkroví Divadla Kampa tři roky. Účastníci Hlasohrátek vystoupili na nejedné akci, ať již spřízněné s Divadlem Kampa (Úplňkové večírky, Oslava jarní rovnodennosti…), nebo s jinými subjekty (Ekofest, Lesní školka ZeMě, Terra Mitica…). Někteří se měnili, někteří zůstávali a z pravidelných zpěváků vznikl 17.8.2013 sbor. Pojmenování sboru HRAVÉ HLASY vychází právě z Hlasohrátek, ze kterých vznikl. Dílna Hlasohrátky stále pokračuje a je otevřena novým zájemcům, kteří chtějí otevřít svůj hlas!

Hlasohrátky i zkoušky sboru Hravé hlasy se v únoru 2014 přesunuly z původního působiště v Divadle Kampa na neméně magické místo – Vyšehrad. V prostoru  MŠ Indigo Kids jsme zkoušeli až do června 2018 a nyní jsme se přesunuli jen kousek dále od vyšehradské vstupní brány do prostorů Baptistického sboru Na Topolce.

Koncertujeme několikrát za rok, zpívali jsme např. na akcích Čajomírfest, Greenfest Liberec, Oslava tibetského nového roku a dalších.

V roce 2016 jsme natočili náš první videoklip k písni „Vlna za vlnou“. Nyní připravujeme zveřejnění dalších dvou videoklipů – jeden k remixu písně „Úplňková“ a druhý k písni „Sarala“. Postupně natáčíme v nahrávacím studiu naše písně a rádi bychom časem pro vás vydali CD.
V roce 2018 jsme absolvovali turné s kapelami Louka Band a Létající koberec (poslední i Vimazu) pod názvem „Taškařice“.